Дома Фудбал Играчот на Реал вчера купи коњ од 50.000 евра

Играчот на Реал вчера купи коњ од 50.000 евра

Реал Мадрид вчера го доживеа првиот лигашки пораз во сезоната и така првото место и го препушти на Барселона.

„Кралевите“ и гостуваа на Мајорка и не се прославија. Домаќините славеа со 1:0, а голот на одлука во седмата минута го постигна Лаго Жуниор.

Стартер за гостите на овој натпревар беше Алваро Одраиола кој порано го заврши натпреварот поради втор жолт картон во 74-тата минута.

Инаку, неколку часа пред натпреварот младиот дефанзивец на Реал купи коњ кој го плати 50.000 евра.

Одраизола е познат како вљубеник во коњи и е сопственик на коњачки клуб, па поради тоа и не чуди што го купи најскапиот на вчерашната аукција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Одреден датумот за старт на новата сезона во Ла Лига!

Претседателот на Ла Лига Хавиер Тебас ги одреди датумите за крајот на оваа сезона и почето…