Дома Луд Спорт Ивановиќ и Швајнштајгер добија син

Ивановиќ и Швајнштајгер добија син

0

Поранешната најдобра тенисерка во светот Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг, германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер, синоќа го добија своето прво дете.

Ивановиќ се породи во болницата во Чикаго, а среќната вест веднаш ја споделија на социјалните мрежи до своите фанови.

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер во брак се од 2016 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Од Стојаково до Кина со Рено 4: Поминаа 11.000 километри и го развеаа македонското знаме на кинескиот ѕид! (ФОТО)

Maкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев направија еден навистина интересен спортски подвиг…