Дома Актуелно Ибрхимовиќ се договори!

Ибрхимовиќ се договори!

Златан Ибрахимовиќ постигна договор со раководството на Милан и барем уште една сезона ќе го носи дресот на Росонерите.

Италијанскиот новинар Вито Ангеле синоќа објави дека Златан и раководството на Росонерите постигнале договор за нова соработка и наскоро тоа ќе биде и официјализирано.

Остануваат уште мали детали. Тоа се бонуси за одредени достигнувања, но тие не би требало да претставуваат проблем.

Ибра во Милан се врати во зимскиот преоден рок. Со неговото доаѓање тимот се препороди и постигна 10 погодоци на 18 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Ливерпул лесно го доби дербито со Арсенал 🎥

Фудбалерите на Ливерпул остварија победа во 3.коло од Премиер лигата против Арсенал со 3:1…