Дома Фудбал Останато Ибра станува актер, веќе доби прва улога📷

Ибра станува актер, веќе доби прва улога📷

Златан Ибрахимовиќ започнува актерска кариера и веќе ја доби првата улога.

Ѕвездата на Милан ќе биде дел од актерската екипа за новиот фил „Астерикс и Обеликс“ и ја доби улогата на Каиус Антивирус.

Ибрахимовиќ оваа информација ја потврди на својот Инстаграм профил, а премиерата на филмот е закажана за 2022 година.

Покрај Златан и други познати актери ќе играта во филмот. Винсент Касел ќе го игра Јулие Цезат, додека Марион Котилар ќе ја игра улогата на Клеопатра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Сити изедначи преку сомнителен пенал 🎥

Maнчестер Сити против Борусија Дортмунд го изедначи резултатот, но се чини после ситуација…