Дома Луд Спорт Ибрахимовиќ објави фотографија од детството: Балкански корени?

Ибрахимовиќ објави фотографија од детството: Балкански корени?

Ѕвездата на Милан, Златан Ибрахимовиќ на социјалните мрежи објави фотографија од детството која веднаш стана хит.

На фотографијата Ибра позира заедно со својот дедо, а како опис пишува „Балкански корени“.

Ибрахимовиќ е роден 1981 година во Малме, но неговиот татко е од Бјелина (БиХ), а мајката од Пркос (Хрватска).

Медиумите пренесуваат дека фотографијата со неговиот дедо е направена во околината на Задар, Хрватска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид прогласи банкрот

Кога во 2007 година тогаш 20-годишниот холандски фудбалер Ројсон Дренте потпиша за Реал Ма…