Дома Фудбал Останато Ибраими продолжува да трсе мрежи: 14 гол за Кукс оваа сезона

Ибраими продолжува да трсе мрежи: 14 гол за Кукс оваа сезона

Македонскиот интернационалец Агим Ибраими уште еднаш беше стрелец за неговиот Кукс.

Ибраими се запиша во листата на стрелци во поразот на Кукс на гости кај Скендербеу. Домаќините имаа предност од 2:0, а Ибраими во вториот дел од натпреварот успеа да го намали резултатот. Неговиот гол се покажа беше и последен на мечот.

Со овој погодок Ибраими дојде до бројката од 14 голови оваа сезона и има само еден гол помалку од Нигериецот Фрајдеј кој е негов соиграч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …