Дома Фудбал Италија Зошто е казнет само Јувентус, а сите други не? 🎥

Зошто е казнет само Јувентус, а сите други не? 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јве е казнет со 15 бода поради финансиските малверзации кои клубот ги правел кон дел од фудбалерите.

Јуве беше трет на табелата со 37 бода, со многу веројатен пласман во Лигата на шампионите. Сега со 22 бода Јуве падна на 10-то место.

Зошто сето ова е спорно? Епа казнет е само Јуве, а ослободени од одговорност се другите 8 екипи кои беа обвинети за истото.

Слушнете нешто повеќе за ситуацијата со Јувентус…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…