Дома Видео Зијех погоди од 40 метри!

Зијех погоди од 40 метри!

Хаким Зијех добрата форма ја продолжи и во репрезентативниот дрес.

Поранешниот играч на Ајакс постигна гол за Мароко за 2:0 во победата на гостувањето кај Средноафричката република.

Од голема далечина изведе слободен удар, а топката падна во мрежата на немоќниот голман, а подоцна и асистираше за 2:0.

Одличен почеток на сезоната за Мароканецот кој беше брилијантен на неколку последни натпревари во Челси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…