Дома Фудбал Англија Зинчеко одолговлекуваше со изведувањето аут за да ја слушне песната од навивачите на Арсенал 🎥

Зинчеко одолговлекуваше со изведувањето аут за да ја слушне песната од навивачите на Арсенал 🎥

Арсенал ја продолжи одличната серија во Лигата на шампионите и за викендот го победи Бурнемот со 3:0.

„Топџиите“ на почетокот на сезоната играат навистина маестрално и засега во првите три кола се единствениот тим со максимален учинок во Премиер лигата. Во натпреварот против Бурнемоут беше забележана една интересна ситуација во која во главна улога беше засилувањето од Манчестер Сити, Зинчеко.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Украинецот брзо стана миленик на навивачите кои веќе и му посветија песна. Така сега се појави видео на социјалните мрежи на кое може да се забележи како Зинчеко одолговлекува со изведувањето аут за да ја слушне песната од трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…