Дома Фудбал Англија Зидан разговарал со Раиола за Погба

Зидан разговарал со Раиола за Погба

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан имал разговор со агентот на Пол Погба, Мино Раиола, пренесуваат француските медиуми.

Медиумот открива дека Зидан сам ја иницирал таа средба за да го убеди Раиола дека не се откажал од Погба и дека играчот на Манчестер Јунајтед е се уште во неговите трансфер планови.

Зидан се обидува да го донесе својот сонародник во Мадрид веќе подолго време, Погаб е отворен за преселба на „Сантиаго Бернабеу“, но двата клуба не можат да најдат заеднички јазик.

Од друга страна Манчестер Јунајтед го обвинува Раиола дека им работи зад грб и цврсто стојат на ставот дека Погба ќе остане на „Олд Трафорд“.

Финансиската криза која се создаде поради пандемијата ќе придонесе да падне цената на многу фудбалери, па Реал сака да ја искористи таа сутуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ги понижи ли Лампард „староседелците“ во Челзи со денешниот потег?

Тијаго Силва на крајот на минатата сезона го напушти ПСЖ и во август како слободен играч с…