Дома Фудбал Зидан против Аталанта без Бензема и со многу младинци

Зидан против Аталанта без Бензема и со многу младинци

Зинедин Зидан има големи кадровски проблеми пред мечот со Аталанта во Лигата на шампиони во среда.

Поради големиот број на повредени играчи Зидан на располагање има само 11 првотимци, па мораше да повика неколку младинци.

Последен удар за „кралевите“ е отсуството на Карим Бензема, кој има ситна повреда од дуелот со Валенсија, но не успеа да се опорави за мечот во среда.

Поради тоа Зидан за гостувањето кај Аталанта мораше да повика неколку млади фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…