Дома Фудбал Останато Зидан на денешен ден пред 22 години го одигра еден од најдобрите натпревари во кариерата (ВИДЕО)

Зидан на денешен ден пред 22 години го одигра еден од најдобрите натпревари во кариерата (ВИДЕО)

На денешен ден пред 22 години во Франција пред 80.000 гледачи во Париз Франција го победи Бразил со 3:0 во финалето од Светското првенство.

Еден од најдобрите натпревари во кариерата тогаш го одигра Зинедин Зидан. Легендарниот Французин постигна два гола пред Емануел Петит да ги постави конечните 3:0 во судиското продолжение.

Франција до финалето стигна победувајќи ја Хрватска со 2:1, а Бразил ја сруши Холандија со победа од 4:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалер на Јунајтед не гледал со едно око цело полувреме против ПСЖ

Манчестер Јунајтед синоќа го победи Пари Сент Жермен на гости со феноменална партија на це…