Дома Офсајд Згодна Албанка е причината за лошата форма на ѕвездата на Борусија Дортмунд

Згодна Албанка е причината за лошата форма на ѕвездата на Борусија Дортмунд

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Карим Адејеми добива критики од јавноста поради лошите настапи во дресот на германскиот гигант од почетокот на сезоната.

Медиумите во Германија сега шпекулираат што е причината за неговите лоши настапи. Наводно проблемот е во неговата девојка која има потекло од Албанија, Лоредана Зефи.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Зефи е рап музичарка која е популарна во Германија, но и во Албанија од каде што има потекло, родена е во Швајцарија.

Според информациите на германските медиуми, Адејеми бил толку многу посветен на својата девојка која го „вртела околу малиот прст“ што не можел да биде фокусиран на фудбалот.

Од почетокот на сезоната, Адејеми на теренот помина 261 минута и не направи ништо значајно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Скапоцениот Украинец на Челзи во проблем: Сакал да заведе атрактивна Русинка! 📸

Украинскиот фудбалер и играч на Челзи, Михаило Мудрик се нajde во проблем поради неговиот …