Дома Останати За првпат ја отвори душата: Пливачката која ќе се удавеше раскажа што и се случило

За првпат ја отвори душата: Пливачката која ќе се удавеше раскажа што и се случило

Aнита Алварез, американската пливачка преживеа вистинска драма на Светското првенство во Будимпешта каде што за малку ќе се удаваше.

Животот и го спаси нејзината тренерка Андреа Фуентас. Алварез беше спасена со брзата реакција, па пливачката може нормално да се натпреварува и понатаму. Сега, неколку недели по инцидентот откри што се случило.

„Херој е мојата тренерка, таа ме спаси. Тоа и го кажувам секој ден. Привилегија е да имате таков човек покрај вас. На настапот се сеќавам до моментот кога ја загубив свеста, до тогаш размислував дека го имам најдобриот настап во кариерата. Уживав и наеднаш почнав да се губам, после еден потег со раката почувствував дека не сум добро“, раскажа Алварез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Легендарниот Кипчоге го урна сопствениот рекорд во Берлин

Кениецот Елиуд Кипчоге на маратонот во Берлинг го урна сопствениот рекорд откако 42.195 ме…