Дома Фудбал Англија Затоа Манчестер Јунајтед плати 50 милиони евра: Фантастичен спринт и старт на Ван Бисака (ВИДЕО)

Затоа Манчестер Јунајтед плати 50 милиони евра: Фантастичен спринт и старт на Ван Бисака (ВИДЕО)

Арон Ван Бисака ова лето пристигна во Манчестер Јунајтед од Кристал Палас и уште во припремните натпревари покажа дека ќе биде одлично засилување за тимот од „Олд Трафорд“.

Манчестер Јунајтед денес во Сингапур играше против Интер и со голот на Мејсон Гринвуд „црвените ѓаволи“ стигнаа до победа.

Во овој натпревар беше забележан и еден фантастичен старт на Ван Бисака. Тој изгуби една топка која ја освои Далберт и тргна во спринт. И покрај заостанувањето од неколку метри Ван Бисака успеа да го стигне фудбалерот на Интер и да му ја одземе топката пред тој да стигне до казнетиот простор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Навивачите на Интер му приредија спектакуларен пречек на Станковиќ 🎥

Дејан Стајковиќ кој денес со Црвена Звезда ќе му гостува на Милан во рамките од Лигата на …