Дома Останати Кошарка Димитријевиќ освен што го сруши Партизан со 30 поени си го исполни и сонот!

Димитријевиќ освен што го сруши Партизан со 30 поени си го исполни и сонот!

Maкедонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ одигра одличен натпревар во дресот на Уникс Казан против Партизан.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓На првиот голем настап Димитријевиќ ги освои симпатиите на навивачите на клубот, но и на луѓето во една од најсилните кошаркарски лиги во регионот, ВТБ лигата.

Уникс Казан вчера го освои 3-тото место во ВТБ Суперкупот откако во малото финале го победи белградски Партизан со 83:77. Димитријевиќ натпреварот го заврши со фантастични 30 поени, па затоа сосема заслужено и беше прогласен за играч на мечот од ВТБ.

Големото задоволство од одлично одиграниот натпревар не го криеше и Димитријевиќ кој по натпреварот откри дека му се исполнил сонот да го запознае Обрадовиќ.

„Нема што да кријам, од мали нозе сум за Партизан. Мојот дедо навиваше за Партизан, исто и мојот татко, поради што ова беше специјален меч за мене. Запознавањето со Жељко (Обрадовиќ) беше остварување на детскиот сон за мене.

Има разлика во лигите во Шпанија и Русија, но фокусиран сум на напредокот, личниот и тимскиот. Очекувам да бидам лидер, сакам да покажам дека можам да помогнам на теренот“, изјави популарниот Нено.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…