Дома Топ вести Засилувањата на Барса: Само еден ги оправда очекувањата!

Засилувањата на Барса: Само еден ги оправда очекувањата!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Еден од најеминентните каталоснки спортски весници „Спорт“ објави оценки за досегашните настапи на летните засилувања на Барселона.

Според мислењето на новинарите на овој весник, само Самуел Умтити ги оправдал очекувањата кога станува збор за играчите кои пристигнаа на „Камп Ноу“ ова лето и делумно Денис Суарез.

Пако Алкасер и Јаспер Силесен добија најниски оценки, иако за случајот на Пако весникот напоменува дека станува збор за квалитетен играч кој како резерва не може да влезе во ритам и не може да дојде до израз.

За холандскиот голман истакнуваат дека бранел во само еден натпревар и тоа оној кој Каталонците сакаат што побрзо да го заборават – поразот од Алавес.

Еве како каталонски „Спорт“ ги оценува засилувањата на Барса!

Самуел Умтити – оценка 8
Денис Суарез – оценка 7
Андре Гомеш – оценка 5
Лукас Диње – оценка 5
Пако Алкасер – оценка 4
Јаспер Силесен – оценка 4

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лаутаро може да биде замената за Бензема

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ По…