Дома Фудбал Лига на шампиони Зидан: Само да го избегнеме Јувентус!

Зидан: Само да го избегнеме Јувентус!

Во понеделник ќе биде одржан жребот за втората фаза од Лигата на шампиони, а со оглед на распоредот на шеширите сигурно не очекуваат возбудливи дуели.

Реал Мадрид групната фаза ја заврши како второпласиран тим, па сигурно сите ќе сакаат да го избегант, а тренерот на „кралевите“ Зинедин Зидан има само една желба – да не го добие Јувентус во осминафиналето.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


„Ќе видиме што ќе донесе жребот. Ако можам да бидам единствено не би сакал да го добиеме Јувентус за противник“, изјави Зидан.

Реал Мадрид во осминафиналето нема да може да се сретне со шпанските клубови и Борусија Дортмунд, па можни ривали покрај Јуве се уште и Арсенал, Наполи, Лестер и Монако.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Англиска ѕвезда за првпат во животот ќе се напие пиво ако во недела станат светски шампиони

Англиската ѕвезда Деклан Рајс (25) вети дека ќе го испие првото пиво во животот доколку Ан…