Дома Трансфер зона Завршен трансферот на Верати, денес пристигнува на прегледи

Завршен трансферот на Верати, денес пристигнува на прегледи

Италијанскиот фудбалер за врска, Марко Верати денес ќе го комплетира трансферот во редовите на Ал Араби од Доха и од него „светците“ ќе инкасираат околу 45 милиони евра.

Летово ПСЖ за разлика од другите години работеше и на продажбите, па клубот го напуштија Нејмар, Вајналдум, Диало…Сега ќе добијат и 45 милиони за трансферот на Верати.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Интерес за Верати покажаа и повеќе европски како како Барселона, Челзи и Баерн, но тие нуделе само позајмици што не му одговараше на ПСЖ.

Парижаните сакаа исклучиво само продажба, а таква понуда добија само од Катар, во игра беше и Саудиска Арабија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …