Дома Фудбал Англија Жота го сруши поранешиот тим и го врати Ливерпул на победничките патеки

Жота го сруши поранешиот тим и го врати Ливерпул на победничките патеки

Во последниот натпревар од 28. коло во Премиер лигата Ливерпул му гостуваше на Волвс и славеше со минимални 1:0.

На Енфилд не се памети ваква криза, но кога веќе не може да освојува бодови на домашен терен (шест порази по ред), тогаш може барем на гостувањата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Синоќа актуелниот првак на Англија дојде до важна победа, а гол за одлука постигна Диого Жота во 45. минута.

Можеби се очекуваше повеќе од самиот натпревар, но гостите се среќни со резултатот и сега со 46 бода се на шестото место, пет помалку од Челси во борбата за место во ЛШ.

За жал, во финишот на натпреварот тешка повреда заработи домашниот голман Руи Патрисио, кој се судри со соиграчот Коуди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …