Дома Фудбал Женскиот тим на Барселона направи нешто што не му успеало на ниту еден клуб претходно

Женскиот тим на Барселона направи нешто што не му успеало на ниту еден клуб претходно


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Женскиот тим на Барселона стана првиот клуб во историјата кој успеал да дојде до 50 победи во низа во првенството.

Женскиот фудбал добива се повеќе простор и поголемо внимание. Можевме да видиме како на некои претходни натпревари на женски тимови и репрезентации има се повеќе публика. Барселона секако е еден од женските тимови кој е магнет за публиката.

Сега женскиот тим на Каталонците постави рекорд кој не му успеал на ниту еден друг клуб во светот. Со победата од 7:0 против Леванте тие стигнаа до 50 победи во низа во првенството на Шпанија.

Женскиот тим на Барселона своите натпревари ги игра на стадионот „Јохан Кројф“ во тренинг центарот на славниот клуб, а повремено кога има поголем интерес играат и на „Камп Ноу“ како што беше случај против Реал Мадрид или Волфсбург во женската Лига на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…