Дома Македонски спорт Мак ракомет ЕХФ со признание за Чупиќ: Хрватот десен бек на колото во ЛШ!

ЕХФ со признание за Чупиќ: Хрватот десен бек на колото во ЛШ!

Вардар беше поразен од ПИК Сегед во еден рамноправен дуел (34:33), натпреварот беше изедначен и можеше да заврши и поинаку.

За Иван Чупиќ тоа беше еден од најдобрите натпревари во сезоната.

Хрватскиот ракометар постигна девет гола и делеше асистенции, па затоа доби признание и од ЕХФ од каде што беше прогласен за најдобар десен бек.

Покрај Чупиќ во идеалниот тим се најдоа уште голманот Мелер, Ричард Бодо, Малсинскас, Ривера, Кунуку и Каралек.

Фото: Денис Дуковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…