Дома Фудбал Германија Еуфорија во Дортмунд: Илјадници навивачи веќе се пред стадионот! 🎥

Еуфорија во Дортмунд: Илјадници навивачи веќе се пред стадионот! 🎥


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Борусија Дортмунд денес го игра натпреварот за титула против Мајнц во последното коло од Биундеслигата.

По киксот на Баерн против Лајпциг во минатото коло, Борусија дојде во позиција сама да решава во последноото коло. Без разлика што ќе направи Баерн денес против Келн, ако „милионерите“ слават тие ќе бидат шампиони во Бундеслигата.

Илјадници фанови на Борусија уште од раните утрински часови започнаа да пристигнуваат пред стадионот „Сигнал Идуна Парк“. Вратите секако се уште не се отворени, но навивачите во еуфорија го исчекуваат историскиот натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

УЕФА му задава тежок удар на Јувентус!?

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Нови лоши ве…