Дома Трансфер зона Ерик Дајер го напушта Тотенхем

Ерик Дајер го напушта Тотенхем

Играчот за врска на Тотенхем, Ерик Дајер донесе одлука да го напушти клубот на лето, пренесуваат медиумите на Островот.

26-годишниот играч за врска не може да најде заеднички јазик со Тотенхем за продолжување на соработката. Притоа, менаџерот Мурињо не може да му гарантира голема минутажа, па сето тоа придонесло да донесе таква одлука.

Оваа сезона Дајер запиша 20 настапи за Тотенхем во сите натпреварувања и има две асистенции.

Тој беше еден од најважните играчи во тимот на Покетино, па се очекува гигантите од Премиер лигата да влезат во битка за неговиот потпис, а Тотенхем е спремен да го пушти за понуда помеѓу 30 и 40 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона драстично ја намали цената на Кутињо

Најскапото засилување во историјата на Барселона, Филипе Кутињо се покажа како големо пром…