Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Енрике негира дека Шпанија калкулирала: За малку ќе добиев срцев удар

Енрике негира дека Шпанија калкулирала: За малку ќе добиев срцев удар


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шпанија изнененадувачки беше поразена од Јапонија во третото коло и заврши на второто место во групата.

Веднаш стигнаа обвинувањата дека Шпанците калкулирале и намерно сакале да ја избегнат Хрватска, но во еден момент беа пред елиминација кога Костарика поведе против Германија.

„Во фудбалот нема добри и лоши страни. Сакавме да бидеме први и да победиме, но не успеавме. Јапонија одигра одлично. Ако требаше да ни дадат уште два гола, ќе постигнеа уште два“.

„Бевме пред елиминација? Воопшто не знаев за тоа. Ако го дознаев, ќе добиев срцев удар“, вели Енрике.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…