Дома Фудбал Останато Емирот од Катар ќе го убедува Зидан да го води ПСЖ

Емирот од Катар ќе го убедува Зидан да го води ПСЖ

Емирот на Катар лично ја презел задачата да го убеди легендарниот француски стратег, Зинедин Зидан да го преземе Пари Сен Жермен, информира новинарот Фабрис Хокинс.

Легендата на францускиот фудбал е прв избор за наследник на Покетино, но Зидан, сепак, ја одбил понудата на раководството на „светците“.

Тамим бин Хамад Ал Тани лично ја презел работата во свиои раце и во наредните денови ќе има средба со Фрацузинот.

Во моментов Зидан одбива да седне на кормилото на ПСЖ, а една од причините е дека нема да се вклопи со новиот спортски директор Луис Кампос.

Зидан моментално е без ангажман, откако си замина од Реал Мадрид каде постигна историски успеси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лапорта: Дембеле? Тој повеќе не е наш фудбалер

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта не отстапува од позицијата дека клубот нема да се…