Дома Македонски спорт Мак ракомет ЕЛ КОМАНДАНТЕ со пиво наздрави во чест на Македонија: Еве како ечеше „Бисер Балкански“ во соблекувалната (ВИДЕО)

ЕЛ КОМАНДАНТЕ со пиво наздрави во чест на Македонија: Еве како ечеше „Бисер Балкански“ во соблекувалната (ВИДЕО)

Нашата селекција славеше по големиот бод освоен со Германија, во рамки на последното коло од групната фаза на ЕП во Хрватска.

Македонија по ремито со последниот противник се зацементира на лидерската позиција во групата, и во следната фаза со себе ќе понесе три бода.

Поглендете како се славеше по мечот во соблекувалната на нашата селекција

A post shared by sportski.mk (@sportski.mk) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонија ги дозна можните ривали за баражот за СП 2023

Денес македонската ракометна репрезентација ги дозна последните три репрезентации меѓу дев…