Дома Топ вести „Ел Класико“ за ѕвездата на Наполи

„Ел Класико“ за ѕвездата на Наполи

0

Шпанските великани Барселона и Реал Мадрид водат големи битка на и надвор од теренот, а често знаат да „фрлат око“ на исти фудбалери на трансфер пазарот.

Медиумите тврдат дека Барселона и Реал Мадрид ќе водат голема битка за потписот на шпанскиот репрезентативец и член на Наоли, Фабиан Руиз.

23-годишниот Шпанец минатото лето пристигна во Наполи од Бетис и одигра одлична сезона, притоа блеска со младата репрезентација на Европското првенство.

Минатата сезона Шпанецот одигра 40 меча за Наполи и постигна седум гола, а игра добро и на стартот на оваа сезона, па поради тоа двата шпански гиганти ќе се обидат во јануари да го добијат неговиот потпис.

Зидан е голем симпатизер на неговата игра и дал „зелено светло“ за трансферот, а Реал спреми 70 милиони евра за неговиот потпис.

Меѓутоа, проблем за „кралевите“ ќе биде конкуренцијата, бидејќи Барселона веќе подолго време го следи Шпанецот и смета дека ќе биде идеален наследник на Бускетс и партнер на Де Јонг во средниот ред.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кавани како слободен играч доаѓа во Манчестер Јунајтед?

Манчестер Јунајтед катастрофално влезе во новата сезона и со сигурност мора да се засилува…