Дома Фудбал Италија Елмас и Пандев денеска еден против друг

Елмас и Пандев денеска еден против друг

Денеска во рамките на 2. коло во италијанската Серија А својот натпревар ќе го одиграат екипите на Наполи и Џенова.

Нашите најдобри фудбалски репрезентативци Елмас и Пандев денеска ќе се најдат еден против друг, но според најавите натпреварот ќе го започнат од клупата.

Натпреварот се игра од 18.00 часот, а Пандев и Елмас најверојатно шанса за игра ќе чекаат од клупата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гатузо: Нов договор? Сакам да се чувствувам слободен

Тренерот на Наполи Џенаро Гатуз, до крајот на годината, ќе го продолжи договорот со клубот…