Дома Фудбал Италија Елмас дел од најскапиот млад тим во Серија А (ФОТО)

Елмас дел од најскапиот млад тим во Серија А (ФОТО)

0

Eлиф Елмас ова лето го замени Фенербахче со Наполи и македонскиот фудбалер добива големи пофалби на стартот од својата авантура во Неапол.

Елмас во овој момент се подготвува со нашата селекција за утрешниот натпревар против Словенија во квалификациите кој го најави со една мајсторија на вчерашниот тренинг.

Додека тој се подготвува од Италија пристигна уште едно признание за Елмас.

Имено, македонскиот фудбалер се најде во најскапите 11 до 21 година.

Во овој тим друштво на Елмас му прават фудбалери како Киеза, Клајверт, Де Лихт, Донарума…

Најскап е стоперот Де Лихт кој за 75 милиони евра ова лето пристигна во Јувентус.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Рибери во фудбалот нема милост ни кон својот син

Франк Рибери летоска после 12 години го напушти Баерн Минхен и потпиша за Фиорентина. Иако…