Дома Луд Спорт Една од најталентираните шведски спортистки се самоуби

Една од најталентираните шведски спортистки се самоуби

Емилија Брангефалт беше една од најталентираните атлетичарки во Шведска, но изврши самоубиство на само 21 година.

Младата атлетичарка го освои петтото место на Светското првенство кое се одржа пред неколку месеци, но во изминатиот период имала здравствени проблеми.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


На социјалните мрежи објави дека мора да ја заврши кариерата поради проблеми со срцето.

„Не можам повеќе да се занимавам со спортот поради високиот број на отчукувања на срцето, и тоа од 120 до 150 во минута дури и кога стојам“, објави Брангефалт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бешикташ отпушти фудбалер поради профил на Тиндер

Турскиот гигант Бешикташ го отпушти талентираниот 21-годишниот Емирхан Делибаш и тоа порад…