Дома Трансфер зона Една од легендите го напушта Реал Мадрид

Една од легендите го напушта Реал Мадрид

Репрезентативецот на Шпанија, Хозе Луис Фернандес Иглесијас или познат како Начо на крајот на сезоната ќе го напушти Реал Мадрид.

Дел од Реал Мадрид, Начо е од 2001 година, а за првата екипа игра од 2011 година и изгради легендарен статус во клубот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а двете страни одлучиле да се разделат.

Начо го информирал клубот дека не сака да потпише нов договор и сака нова авантура, а интерес за него покажуваат клубови од Серија А, но и од Саудиска Арабија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гринвуд блеска, Јунајтед не го сака: Серија А следна дестинација?

Мејсон Гринвуд (22) го направи потегот на кариерата кога по обвинувањата за силување и нас…