Дома Македонски спорт Еден од најголемите македонски голмански таленти е пред трансфер во Порто

Еден од најголемите македонски голмански таленти е пред трансфер во Порто

Васко Василев е еден од најголемите македонски голмански таленти и сега е пред трансфер во Академијата на португалскиот гигант Порто.

Василев веќе три недели е во Португалија каде што тренира со Порто и според информациите кои пристигнуваат од медиумите во оваа земја ги собрал симпатиите на луѓето во клубот.

Станува збор за голман кој е „дете на Вардар“ и секако тоа би бил огромен чекор напред во неговата кариера.

Во случај Василев да потпише за славниот протугалски клбу ќе биде втор Македонец во Порто затоа што за ракометниот клуб веќе три години голот го чува Никола Митревски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…