Дома Топ вести Европските гиганти се „тепаат“за ѕвездата на Леверкузен

Европските гиганти се „тепаат“за ѕвездата на Леверкузен

Европските гиганти се заинтересирани за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесуваат англиските медиуми.

Фримпонг пристигна во Леверкузен од Селтик за 11 милиони евра и има договор со „фармацевтите“ до 2025 година, а се етаблираше во еден од најдобрите бекови во Бундеслигата.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Премиерлигашите го следат неговите настапи и веќе ја започнаа битлата за неговиот потпис.

Фримпонг има откупна клаузула во договорот од 40 милиони евра, сума која неколку клубови се спремни да ја платат.

Манчестер Сити, Арсенал, Ливерпул, Челзи, Реал Мадрид и Баерн Минхен ја почнаа трката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …