Дома Фудбал Останато Европа сепак не е без фудбал: Турците запреа, а во една земја сезоната денес започна и се игра со публика

Европа сепак не е без фудбал: Турците запреа, а во една земја сезоната денес започна и се игра со публика

Турците денес последни попуштија и ја стопираа фудбалската сезона на еден месец, меѓутоа во една држава во Европа токму денес започнува сезоната и ќе се игра сосема нормално со публика.

Коронавирусот направи вистински хаос и го запре фудбалот секаде низ Европа. Турците одолеваа, но после притисокот попуштија, па и тие се приклучија на прекинот.

Но, Белорусите не се плашат тие денес ја стартуваат сезоната и за нив како да нема пандемија нема никакви забрани за било што.

На програмата денес се два натпревари помеѓу Енергетик и БАТЕ Борисов, а по нив ќе се сретнат Шахтјор Солигорск и Торпедо Минск. Утре има уште два натпревари (Динамо Минска – Рух Брест и (Динамо Брест – Смолевичи).

Следните натпревари од 1. коло ќе се играат во сабота и недела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Откриено: Како Манчестер Јунајтед го „украл“ Роналдо пред „носот“ на Ливерпул

Поранешниот менаџер на Ливерпул, Жерар Улије откри како Манчестер Јунајтед го добил Роналд…