Дома Македонски спорт Мак фудбал Еврогол на Селмани за Ренова! 🎥

Еврогол на Селмани за Ренова! 🎥

Фудбалерите на Ренова стигнаа до водство против Тиквеш после половина час игра, а голот го постигна Селмани и тоа беше вистински еврогол.

Офанзивецот на тетовскиот тим одлично се отвори по десната страна од каде со маестрален удар го матираше голманот Давков кој немаше никакви шанси да интервенира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ПМФЛ: Вардар немоќен против Струга

Денеска на програмата во Првата македонска фудбалска лига се играа натпревари од вонреднот…