Дома Македонски спорт Мак фудбал Еврогол на Селмани за Ренова! 🎥

Еврогол на Селмани за Ренова! 🎥

Фудбалерите на Ренова стигнаа до водство против Тиквеш после половина час игра, а голот го постигна Селмани и тоа беше вистински еврогол.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Офанзивецот на тетовскиот тим одлично се отвори по десната страна од каде со маестрален удар го матираше голманот Давков кој немаше никакви шанси да интервенира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Раководството на ФФМ одржа состанок со клубовите од ЖМФЛ: Финснсиска поддршка за сите прволигаши

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Во „Куќа на фудб…