Дома Фудбал Англија Еве колку ќе го чини Манчестер Јунајтед позајмицата од седум месеци на Игало

Еве колку ќе го чини Манчестер Јунајтед позајмицата од седум месеци на Игало

Денес беше потврдено останувањето на Одион Игало во Манчестер Јунајтед до јануари 2021 година.

Манчестер Јунајтед за останувањето на Игало на Шангај ќе му плати шест милиони фунти, односно околу 6.7 милиони евра. Освен тоа Манчестер Јунајтед ќе исплаќа дел од платата на Нигериецот, односно 145.670 евра неделно. Остатокот до 335.000 евра ќе го плаќаат Кинезите.

Кога се ќе се собере трошокот за оштета и платите Манчестер Јунајтед за седум месечна позајмица на Игало ќе плати 11.765 евра.

Оштетата можеби е мала, но во Кина немаа премногу избор. Во Кина не се знае кога првенството ќе продолжи. Дури и кога ќе се продолжи во Кина ќе има рестрикции и нема да можат сите странци да влегуваат и фудбалот не спаѓа во оние првите категории.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Преговорите започнаа: Третиот најбогат човек во светот го купува Милан

Италијанскиот гигант Милан наскоро би можел да добие нов сопственик и тоа еден од најбогат…