Дома Останати Кошарка НБА Дурант може да ја пропушти цела наредна сезона!?

Дурант може да ја пропушти цела наредна сезона!?

Кевин Дурант на паркетот во вчерашниот натпревар помина само 11 минути.

Ризично беше вчера Дурант да настапи сепак на крајот се појави на паркетот и од оваа гледна точка можеме да кажеме дека не донесе добра одлука.
Голден Стејт и покрај неговата повреда успеа да победи и да намали на 3:2 во серијата.

Но, она што сигурно ги загрижува тешката повреда на Дурант.

Низ медиумите се пишува дека станува збор за повреда на Ахиловата тетива и доколку навистина така не само што за него финалната серија е завршена тој би можел да ја пропушти цела идна сезона!

Додека се чекаат повеќе информации за повредата Дурант се огласи на неговиот Инстаграм профил.

„Нашите навивачи ќе бидат гласни во шестиот натпревар. Ме боли од дното на душата, но кога видов како моите браќа стигнуваат до победата беше како да се напив текила, добив нов живот“, напиша Дурант.

Ќе биде навистина голем шок и тежок удар за Дурант ако треба да ја пропушти цела наредна сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Познат рапер направи емотивен спот во чест на Коби Брајант (ВИДЕО)

На неодамна поминатиот „Ол-Стар“ викенд еден од најменотивните моменти беше оддавањето поч…