Дома Фудбал Останато Дрогба најави крај: Веќе имам 40 години, време е

Дрогба најави крај: Веќе имам 40 години, време е

0
dider drogba

Дидиер Дрогба донесе одлука наскоро да стави крај на блескавата фудбалска кариера.

Поминаа цели 20 години откако Дидиер Дрогба зачекори на фудбалскиот терен во дресот на Ле Ман, сега легендарниот фудбалер одлучи да стави крај на кариерата по завршувањето на тековната сезона.

„Доцна стигнав на највисоко ниво. Сакам да играм, ми се допаѓа улогата на сопственик и фудбалер во исто време. Сакам да играм со млади фудбалери, но оваа сезона за мене последна. Веќе имам 40, време е “, изјави Дрогба.

Иначе, Дрогба во овој момент е сопственик и фудбалер на клубот Финикс Рајзин кој се натпреварува во второто по ранг натпреварување во САД и Канада, веднаш зад МЛС.


Следете го Sportski.mk и на


Се шпекулираше дека Дроба би можел да се врати во Марсеј и да превземе една од директорските функции во клубот со кој ја освои титулата во Купот на УЕФА 2004 година, но барем засега од тоа нема да има ништо.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Навивачите на Реал Мадрид ги избраа засилувањата: Ова се нивните желби

Навивачите на Реал Мадрид сакаат да видат неколку нови фудбалери во својот тим. После очај…