Дома Луд Спорт Докажа дека може да ги убие ѕвездите на Реал, па доби 9 години затвор!

Докажа дека може да ги убие ѕвездите на Реал, па доби 9 години затвор!

Сантиаго Санчез Рамирез докажа дека е многу лесно да се убијат некои од ѕвездите на Реал Мадрид, но поради тоа беше осуден на девет години затвор.

Имено, Шпанецот во 2014 година фотографирал како ги држи на нишан од својот снајпер Роналдо, Бејл, Иско, Марсело, Рамос, Бензема, Анчелоти па дури и претседателот Флорентино Перез.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во Реал сватиле со каков лудак имаат работа па го пријавиле во полиција која со претрес во неговиот стан дошла до додатен материјал на кој се уште некои познати шпански личности, меѓу кои и кралот.

„Сакав само да докажам на пропустите во обезбедувањето“, истакнува Рамирез, за кого судот немаше милост и го осуди на казна затвор од девет години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…