Дома Трансфер зона Договорот кој го постигнаа ПСЖ и Баерн Минхен наидува на проблем…?!

Договорот кој го постигнаа ПСЖ и Баерн Минхен наидува на проблем…?!

Како што пренесуваат француските медиуми, договорот помеѓу францускиот и германскиот шампион е постигнат.

ПСЖ бара лев бек, споменуваа дека мети се Филипе Луис од Атлетико Мадрид и Вендел од Баер Леверкузен, но додека чекаа одговор, шпанскиот и германскиот клуб, ПСЖ се насочи кон трета опција.

Во прашање е понуда од 14 милиони евра, плус бонуси, Баерн е подготвен да прифати, но настана проблем на релација помеѓу францускиот клуб и шпанскиот фудбалер.

Имено, некогашниот играч на Валенсија бара од „Светците“ плата поголема од пет милиони евра годишно што ниту богатите Парижани не се подготвени да го понудат.

Ќе видиме дали Шпанецот ќе ги намали барањата, за него нема место во Минхен, па се чини дека ќе му биде најпаметно да ја одбие понудата од францускиот шампион, каде за рамноправно место во тимот би се борел со Курзава.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Преговорите започнаа, Конте спремен да го преземе Манчестер Јунајтед

Италијанскиот стратег Антонио Конте е спремен да седне на кормилото на Манчестер Јунајтед …