Дома Македонски спорт Мак баскет Добри вести за селекторот Тодоров: Димитријевиќ во недела би можел да биде во Скопје!

Добри вести за селекторот Тодоров: Димитријевиќ во недела би можел да биде во Скопје!

Тимот на Хувентуд вечерва изгуби во шпанскиот Куп од Басконија (87:96) и ова е добра вест за селекторот Александар Тодоров.

Имено, во овој случај Ненад Димитријевиќ би можел да се приклучи на некој од тренинзите во Скопје. Димитријевиќ помина 12 минути на паркетот и за тој период собра осум поени и две асистенции.

Веќе утре би требало Димитријевиќ да тргне кон Македонија, а во недела да се се појави на тренинзите во „Јане Сандански“ каде што нашиот национален тим се подготовува за квалификациите во Перм. На турнирот во Перм Македонија ќе одигра четири натпревари во пет дена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Корона мерките не дозволија Амстердам да го види македонскиот навивачки дух

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам Од пред два дена македонската репрезентација е во…