Дома Фудбал Англија Добри вести за Ливерпул: Алисон се враќа за дербито со Јунајтед

Добри вести за Ливерпул: Алисон се враќа за дербито со Јунајтед

Првиот голман на Ливрпул, Алисон Бекер има специјална програма на дополнителни тренинзи цела оваа недела, за да се подготви максимално за враќањето на терените.

Бразилецот доби повреда уште на првиот меч сезонава, но ќе биде спремен да се врати за дербито со Манчестер Јунајтед, кое се игра веднаш после репрезентативната пауза, односно на 20-ти октомври.

Во отсуство на Алисон на голот на Ливерпул застана Адриан, кој остави одличен впечаток и му помогна на тимот да запише осум победи во првите осум кола од Премиер лигата.

Адам Лалана и Окслејд Чемберлејн се другите двајца фудбалери кои оваа недела останаа во базата за дополнителни тренинзи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави поставил осум услови за да седне на клупата на Барселона

Легендата на Барселона и актуелен тренер на Ал Сад, Чави Ернандес поставил осум услови за …