Дома Фудбал Италија Директорите на Интер му дадоа поддршка на Инзаги

Директорите на Интер му дадоа поддршка на Инзаги


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Директорите на Интер го повикале тренерот Симоне Инзаги на разговор на кој се анализирале слабите партии на тимот од почетокот на сезоната.

„Нероаѕурите“ имаат 3 порази на првите девет меча, па Инзаги дал објаснување за случувањата во тимот, пренесува „Газета дело Спорт“.

Директорите на Интер се загрижени за лошата физичка спремност на тимот, како и фактот дека играчите не покажуваат амбиција и мотивираност во текот на целиот меч.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека состанокот поминал во добра атмосфера и дека раководството му дало поддршка на тренерот Инзаги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…