Дома Останати Ракомет Дибиров во друштво на ѕвездата на Манчестер Сити 📸

Дибиров во друштво на ѕвездата на Манчестер Сити 📸

Oва е период кога најголем дел од спортистите се на летен одмор на егзотични дестинации.

Интересна ситуација за време на летниот одмор имаше и Тимур Дибиров кој се сретна со ѕвездата на Манчестер Сити, Кајл Вокер. Рускиот ракометар фотографијата со Вокер на непозната дестинација ја објави на неговиот Инстаграм профил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Нејмар е информиран дена ПСЖ повеќе не го сака

Иднината на Нејмар во ПСЖ е неизвесна бидејќи францускиот клуб се обидува да се ослободи о…