Дома Фудбал Италија Дибала на терените се врати на најдобар можен начин 🎥

Дибала на терените се врати на најдобар можен начин 🎥

Јувентус е пред победа против Наполи, а навивачите може да ги радува и голот на Паоло Дибала.

Дибала сезонава мака мачи со повредите, а сега по отсуството од терените се врати на најдобар можен начин.

Во игра против Наполи Дибала влезе во 69. минута на местото на Мората и само четири минути подоцна се запиша во листата на стрелци.

Колку многу значи овој гол за Дибала може да се види и по реакијата на неговите соиграчи. Голманот Војчех Шчесни трчаше дури од клупата за да го прослави голот на Аргентинецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити изедначи преку сомнителен пенал 🎥

Maнчестер Сити против Борусија Дортмунд го изедначи резултатот, но се чини после ситуација…