Дома Фудбал Англија Де Геа дефинитивно го пропушта дербито со Ливерпул

Де Геа дефинитивно го пропушта дербито со Ливерпул

0

Во Манчестер Јунајтед може да здивнат затоа што повредата на Давид Де Геа не е од посериозен карактер.

Шпанецот мораше да го напушти теренот на натпреварот со селекцијата на Шведска поради повреда, а во Манчестер стравуваа дека станува збор за посериозна повреда.

Сепак, како што пишува „ЕСПН“ од извори во клубот, повредата на Де Геа не е сериозна, но тој ќе го пропушти дерби дуелот со Ливерпул кој е закажан за овој викенд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ангеловски: Резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра

Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Мак…