Дома Фудбал Репрезентации Дефанизвецот на Борусија Дортмунд место за Франција се реши да игра за Брегот на Слоновата Коска

Дефанизвецот на Борусија Дортмунд место за Франција се реши да игра за Брегот на Слоновата Коска

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд во иднина место за Франција ќе игра за репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска.

Загаду е стандарден во тимот на „милионерите“, сепак е свесен дека во Франција конкуренцијата на неговата позиција е огромна. Така иако во младинските категории го носеше дресот на „галските петли“ во иднина се реши да настапува за Брегот на Слоновата Коска.

Тој имаше право да настапува и за двете репрезентации затоа што е роден во Франција, а по потекло е од Брегот на Слоновата Коска која сега веројатно добива солидно засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…