Дома Фудбал Репрезентации „Детето на Вардар“ и официјално ја избра Албанија

„Детето на Вардар“ и официјално ја избра Албанија


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Поранешниот фудбалер на Вардар, Јасир Асани кој го носеше дресот и на репрезентацијата на Македонија до 21 година избра во иднина да го носи дресот на Албанија.

Асани во овој момент игра во добра форма во корејскиот Гвангжу и се најде на списокот на Албанија за натпреварот против Полска во квалификациите за ЕП 2024 на 27-ми март.

За Асани ако заигра тоа ќе биде деби за националниот дрес на Албанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Сон: Се чувствувам одговорен за отказот на Конте

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…